ÖZERLER HOLDİNG A.S.Temelleri 1948’li yıllarda bir lastik ayakkabı fabrikası olarak Eskişehir’de atılan Özerler Holding A.Ş. günümüzde dünyaya ihracat yapan bir holding olarak faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. 

Fabrikalar, 1974 yılında büyük ve modern fabrikalara; Kazım Özer ve kardeşleri kolektif şirketinden Özerler Ayakkabı ve Lastik Sanayi A.Ş.’ye dönüştü. 1976’da kurulup 1977’de üretime başlayan Özerband; kauçuk grubunda Özerler’in lokomotif şirketi ve uluslararası markası oldu.
Mermer üretimi, Özerler’in ikinci büyük yatırımı oldu. Mermer üretimi yapan Afyon Santaş Mermer Ve Fayans San. Ve Tic. A.Ş. 1985’te kuruldu. 
Özerlastik; Derby markasıyla krep çizme, Gislaved markasıyla ökçeli iskarpin, Kobalt markasıyla lastik çizme üretmeye başladı. 
Şirketlerde, planlama ve kaynak yönetimi yapacak bir üst yapı kurumuna ihtiyaç duyuluyordu. Bu ihtiyacın karşılanması için 1986’da Özerler Holding A.Ş. kurularak şirketin kurumsal çalışma sistematiğini yeniden düzenledi.

Özerler Holding bünyesinde barındırdığı firmalar:

ÖZERBAND - Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş.
ÖZERLASTİK - Özer Ayakkabı ve Lastik Sanayii ve Ticaret A.Ş.
AFYON SANTAŞ - Afyon Santaş Mermer ve Fayans Sanayii A.Ş.

Başkan: Yusuf ÖZER 
Başkan Yardımcısı: Muzaffer ÖZER 
Üye: Mustafa ÖZER

 

KALİTE ANLAYIŞI:

Özerband A.Ş.’de toplam kalite; üretim ve satış yönetimi kültürüdür. Fabrikamızın laboratuarlarında ve bütün üretim hatlarında “sıfır hata” kavramı titizlikle uygulanır. Çelik ve tekstil dokulu bantlarımız bu anlayışımız sayesinde ISO 9000 kalite sistem belgesi almıştır. Özerband ürünleri; lastik band ile çalışan tüm sistemler için aranan yüksek aşınma dayanımı, düşük özgül ağırlık, en az kalıcı uzama, değişken gerilmelerden doğan katların ayrılması riskine karşı yüksek direnç ve uzun çalışma ömrüne sahiptir. Özerband kalitesi, yalnız üretim aşamalarıyla sınırlı değildir. Bakım, bant ekleme ve yenileme, kullanıcı personelin eğitimi gibi, satış sonrasında da sürer. Sürekli yenilenen teknolojiyle, üretilen ürünlerin laboratuar ortamında kalite kontrolü yapılır.

Özerler Holding geri dönüşüm ünitesiyle doğaya hiçbir atık bırakmayarak çevreci kimliğiyle sosyal sorumluluk çerçevesinde hareket eder. “Sınırsız gelişim işlevsel dönüşüm” mantığımızın kaynağı da budur

Sürekli yeni yatırımlarla teknolojisini yenileyerek kalitesini arttıran Özerler Holding A.Ş. Ar-Ge’ye verdiği önemin karşılığını, üretim ve satış grafiğindeki tırmanışlarla almaktadır.

 

HEDEF VE AMAÇLAR:

Holding yapılanmasında temel amaç; hedeflere daha hızlı ulaşacak kararlar alabilmektir. Gelişmeleri, koşulları analitik düşünce süzgecinden geçirmek ve müşteri odaklı çalışarak, dürüst ve şeffaf yönetim sergilemektir.

Özerler Holding A.Ş. bu iki temel ilke ile yapılanarak gelişti. Başarının kaynağında çalışanlarının verimliliğini; gücünün kaynağında müşterilerinin güvenini gördü. Bu bütünlük ve kararlılık doğru hedefleri karşımıza çıkardı. Gelişimimiz ve kalitemiz müşterilerimize de yansıdı ve onların memnuniyeti Özerler Holding A.Ş.’yi; her zaman en kalitelisini, en iyisini ve en güvenlisini üretmeye sevk etti.

Özerler Holding A.Ş.’nin başarısı, uygulamasını titizlikle sürdürdüğü dört (4) ana stratejiye dayanır. Bunlar:

1) Merkezi planlama ve kaynak yönetimi: Özerler şirketlerinin yatırım ve finansman planlarını holding yönetim kurulu yapar. Hiçbir Özer Şirketi; yatırım, üretim ve pazarlama aşamalarında kaynak sorunuyla karşılaşmaz. 
2) Üretim ve satış yönetiminde özerklik:  Şirketler yönetimden yalnızca bilgi, kaynak ve yöntem desteği alır. Kurum içi rekabetin yarattığı motivasyon ve dinamizm, kendini satış hareketlerinde gösterir. İşletme planlarındaki kurumsal bütünlük ve sadelik, bilgi akışını hızlandıran ve verimliliği arttıran en önemli etkendir. Teklif, sipariş, üretim, sevk ve satış sonrası hizmetler müşteri lehine hızla tamamlanır. 
3) Nitelikli personel ve uzmanlaşma:  Personelin niteliği, başarımızın önemli bir faktörü ve avantajıdır. Bölüm yöneticileri otomasyonun işlerliğini sağlayarak, üst yönetimin planlamaya daha fazla zaman ayırmasını sağlar. Pazarlama birimleri; iyi bir teklif, danışmanlık ve uygun hizmetle müşteriyi kazanma, kendine bağlama ilkesiyle çalışır. Temel sorumluluk, toplam kalitedir. Eğitim giderlerimizin toplam harcamalar içindeki payı %0,4 tür. 
4) Gerçekçi ve aşamalı hedefler: Büyüme stratejimizde uluslar arası ölçekler geçerlidir. Rekabet koşulları, hacim, risk ve kârlılık değerlendirmeleri titizlikle yapılarak, aşamalı ve gerçekçi hedefler saptanır. Kendi başarısıyla ulaştığı hedefleri partnerleri ile paylaşan Özerler, daha büyük hedeflerin tanımını onlarla birlikte yapar.

NEDEN BİZ?

Özerler Holding olarak yıllardır değişmeyen değer anlayışımız ve geçmişten aldığımız, ticari ahlak ve ticaret kültürünü bugüne kadar kusursuz bir şekilde devam ettirdik. Özerler Holding; modern yapısıyla ileri teknolojiyi benimseyen, kalifiye iş gücü ile kalitesini sürekli yükselten Türkiye’nin hizmet ve üretim markasıdır.

Yılların birikimi olan kalitesi ile sektör bazında hep yukarıları hedefleyen ve bu konuda lokomotif görevini üstlenen Özerler Holding, yurtiçi üretimleri ve yurtdışı ihracatları ile bu görevi layıkıyla yerine getirmektedir.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve güler yüzlü hizmet anlayışından taviz vermeyen Özerler Holding, iç ve dış sektörde kalıcı stratejiler geliştirip pazar payını arttırmayı temel hizmet politikası olarak benimsemiştir.

Konveyör bant, mermer ve lastik ayakkabı alanında sektörün tüm ihtiyacına cevap verecek niteliğe kavuşan Özerler Holding, kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle çağın gerektirdiği en yeni teknolojiyi kullanarak ürünlerini müşterisine kusursuz sunuyor. Çünkü Özerler Holding kuruluşundan bu yana müşteri memnuniyetini esas almış, müşterisine satış öncesinde ve sonrasında her türlü desteği sağlamıştır.

Özerler Holding’in bünyesinde bulunan bütün kuruluşlar aynı hizmet anlayışı ve kültürüne sahiptir. Bu kuruluşlarımızı kısaca özetleyecek olursak:

Özerband ürünleri; lastik band ile çalışan tüm sistemler için aranan yüksek aşınma dayanımı, düşük özgül ağırlık, en az kalıcı uzama, değişken gerilmelerden doğan katların ayrılması riskine karşı yüksek direnç ve uzun çalışma ömrüne sahiptir. Özerband kalitesi yalnız üretim aşamalarıyla sınırlı değildir. Bakım,  bant ekleme ve yenileme, kullanıcı personelin eğitimi gibi, satış sonrasında da sürer.

Özerband yenileme ünitesi; müşterilerimizin kullanım ömrünü doldurmadığı halde hizmet dışı kalmış çelik dokulu bantların yeniden kullanılır hale getirmektedir.  Kısa sürede yenilenen bantlar, yenileme sonrası kalan kullanım ömrü belirtilerek müşterilere ulaştırılmaktadır.

Santaş’da üretilen mermerler, özgün ve titiz tasarımlarla, gerek proje bazında (montaj dahil) anahtar teslimi siparişler, gerekse çok sayıdaki tek ürün siparişler kısa sürede teslim edilmektedir.

Derby krep çizmelerin taban yapısı aşınmaya ve kaymaya karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. İçinde %100 pamuklu astar bulunmaktadır. Kış koşullarında rahat kullanım sağlar. İnsan sağlığına zararlı hammaddeler bulunmamaktadır. Kullanımı rahat, su geçirmezdir. Su ve deterjan ile kolay temizlenebilir. 1000 - 1500 volt gerilime dayanıklı olarak imal edilmekte olup TSEK kalite belgesine sahiptir. Kobalt pres çizmeler ise TS 3546 uygunluk belgesine sahiptir.

“Neden Özerler Holding?” sorusunun cevabı ise; çalışanlarımızdan aldığımız destek ve müşteri memnuniyetidir. Çünkü sınırsız gelişimin öncüsü ve işlevsel dönüşümün lideri olmamızı onlara borçluyuz.